1.1.
2019
Smartřády

Ukončenie vystavovania súborov pre aplikáciu Smartřády.

V roku 2015 bola ukončená technická podpora pre aplikáciu Smartřády. Po ukončení technickej podpory sme ešte aj v roku 2018 na našich stránkach vystavovali dátové súbory pre túto aplikáciu.

Od roku 2019 už na našich internetových stránkach nebudú verejne k dispozícii ku stiahnutiu dátové súbory cestovných poriadkov pre aplikáciu Smartřády. Používatelia aplikácie ale stále majú možnosť aktualizovať dáta a to prostredníctvom samotnej aplikácie Smartřády.

Aplikácia Smartřády bola nahradená natívnou aplikáciou Cestovné poriadky CP pre operačné systémy Android, iOS aj Windows Phone. Viac na našej stránke Produkty/Cestovné poriadky.

15.3.
2019
iVykony

Webová aplikácia na výpočet vjazdov na zastávky a výkonov.

Aplikácia, ktorá je zatiaľ voľne dostupná na adrese https://ivykony.sk, pozostáva z dvoch nástrojov:

  1. SPOJE ZÁSTAVKY - nástroj na vytvorenie zoznamu spojov pre vybratú zastávku za zvolené obdobie, ktorá slúži hlavne správcom autobusových staníc na tvorbu podkladov pre fakturáciu za vjazdy na nimi spravované autobusové stanice.
  2. VÝKONY - nástroj na výpočet výkonov liniek podľa tarifných kilometrov. Správny výpočet tarifných kilometrov je hlavný ukazovateľ dopravnej obslužnosti územia pre organizáciu verejnej prepravy osôb v súvislosti s výkonmi vo verejnom záujme.
9.4.
2019
Nová verzia CP

Nasadená nová verzia natívnych aplikácií pre Android a iOs.

Aktualizovali sme natívne aplikácie CP pre operačné systémy Android a iOs. Na oboch platformách (verzia 2.6.0 pre Android resp. 2.10.0 pre iOs) došlo k nasledovným zmenám:

  • doplnené skratky k funkciám aplikácie,
  • doplnené zobrazenie celej trasy spoja v mape,
  • doplnené zobrazenie času do odchodu so započítaným meškaním,
  • vylepšený kontrast farieb spojov v tmavom téme (len Android),
  • doplnené menej významné funkcie a pomôcky,
  • vylepšená stabilita a opravy chýb.
10.6.
2019
Úprava stránok INPROP

Prechod na zabezpečený protokol a nový dizajn stránok

Naše internetové stránky sme previedli pod zabezpečený hypertextový prenosový protokol HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) a zároveň sme úplne zmenili ich dizajn.

Bežný používateľ našich internetových stránok má teda istotu, že komunikuje s našimi stránkami a nie s nejakou ich podvrhnutou verziou a to vďaka certifikátu, ktorý sa odteraz na stránkach objavuje.

Pre používateľa, ktorý chce dostávať notifikácie o aktualizácii súborov aplikácie Cestovné poriadky, je nevyhnutné, aby si  vytvoril používateľský účet a nastavil si súbory, pri zmenách ktorých chce dostávať emailové upozornenia. Viac informácii v odpovedi na otázku "Ako sa dozviem, že bol aktualizovaný súbor v Cestovných poriadkoch?".


5.8.
2019
Nová verzia CP.sk

Zahájenie testovacej prevádzky novej verzie CP.sk

Bola sprístupnená nová verzia internetového vyhľadávača CP.sk na vyskúšanie. Okrem zmeny dizajnu patrí k najvýznamnejším novinkám objednávanie cestovných lístkov priamo vo vyhľadávači, čo však vyžaduje vytvorenie používateľského účtu. Prípadne pripomienky nám, prosím, posielajte priamo cez kontaktný formulár „Nahlásiť chybu alebo zaslať návrh na vylepšenie“.

Formulár so zadaním parametrov s následným presmerovaním na nový vyhľadávač nájdete aj na našej úvodnej stránke.


6.12.
2019
Dáta pre rok 2020

Sprístupnené dáta pre cestovné poriadky platné na rok 2020

V sekcii NA STIAHNUTIE boli sprístupnené dáta pre cestovné poriadky platné v roku 2020. Ak chce používateľ dostávať emailové notifikácie pri aktualizácii vlakových a autobusových na rok 2020, musí si ich nastaviť vo svojom profile.